Autorské čtení se spisovatelkou Petrou Braunovou

Beseda se spisovatelkou dětských knih Petrou Braunovou

Ve středu 14. 3. 2018 přijala pozvání na autorské čtení do Městské knihovny v Břidličné spisovatelka dětských knih Petra Braunová. Autorské čtení bylo určeno pro žáky IV. a V. třídy základní školy. Petra Braunová dětem představila jednu ze svých nových knih „Dům doktora Fischera“.

Příběh, který pojednává o doktoru  Fišerovi, který do svého domu obehnaného plotem s ostnatým drátem nikoho nepouští. Když se Petrův otec zmíní, že pro doktora pracuje, probudí v synovi zvědavost. V domě na kopci prý bydlí nějaký kluk. Nikdo ho ale nezná, do školy nechodí, nehraje florbal… Petrovi se podaří s pomocí kamarádky Kristýny a dokonalé lsti vniknout do domu. Co objeví, je šokující, a co bude následovat, ještě mnohem víc! Jak příběh skončí, si děti mohou přečíst v místní knihovně, nebo knihu objednat přímo u paní spisovatelky. Petra Braunová se narodila 31. ledna 1967. Je rodačka z Prahy. Vystudovala Střední ekonomickou školu, krátce na to pracovala jako sekretářka a po otevření hranic v roce 1989 se rozhodla \"poznat svět\". Několik let působila ve francouzských a belgických rodinách jako au-pair. Po návratu domů se stala průvodkyní po Praze, dnes je na volné noze. Literatura je její koníček už od dětství, často přispívá články do různých časopisů. Se svými dětmi Olivečkem, Marií a Johanou žije v Praze. Díky dětem, které již jsou dospělé, byla a je neustále v kontaktu s dětským světem neutuchající fantazie a lotrovin, který je nevyčerpatelnou inspirací pro její literární tvorbu.

O městě Břidličná

Břidličná je město ležící v okrese Bruntál, východně od Rýmařova. Má 3 581 obyvatel (2010) a její katastrální území má rozlohu 2 577 ha. Více o městě ...

footer map

Městská knihovna Břidličná